To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ebola – Kabaret Paka

Ebola – Kabaret Paka

Jak Narodowy Fundusz Zdrowia wdraża procedury bezpieczeństwa w przypadku zarażenia wirusem Ebola? Jak zwalcza ogniska wirusa? Podpatrzył to Kabaret Paka.

 

See video

Komentarze (8)

Żenujące. Ebola to straszna choroba, żarty z tego są nie na miejscu.

podobnie jak wykorzystywanie nieletnich przez duchownych, kolejny nieśmieszny żart...

A czego się spodziewaliście, jak zawsze, dno i metr mułu.

Naprawdę nic śmiesznego.

Tak też można, a nawet należy w kabaretowej odsłonie obnażyć rzeczywistość z jaką się codziennie zderzamy. Moim skromnym zdaniem nie dyskurs na NFZ, ale m.in. na służby sanitarne, które w przypisanych im ustawowo kompetencjach mają szeroki wachlarz możliwości – niestety nie wykorzystywany………………… w zakresie zapobiegania i promocji jak należy się zachować mając na celu eliminację rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, a nią jest przecież nie tylko Ebola!
(zakażenie na stacji dializ wielu pacjentów HCV i wywiad kierownika epidemiologii w tej kwestii obrazowała jakość bezpieczeństwa na poziomie krytycznym)
NFZ nie ma w tym zakresie uprawnień kompetencyjnych; jak zapobiegać? Jak się zachować, by chronić się przed zakażeniem? Jakie grupy i w jakim zakresie objąć szkoleniem?
DZIŚ EBOLA A JUTRO BROŃ BIOLOGICZNA I CO WÓWCZAS? JESTEŚMY NIEPRZYGOTOWANI!!!!
A SANEPIDY TRWAJĄ, BY TRWAĆ!!!
Myśląc lokalnie żenujące to jest to, iż np. w Jeleniej Górze w służbach sanitarnych BRAK PERSPEKTYWICZNEGO PRZEWIDYWANIA niepożądanych zdarzeń oraz ZŁE NAWYKI (by nie nazwać ich po imieniu) potencjalnym EPIDEMICZNYM zagrożeniem na wypadek np. wystąpienia zachorowania na Ebolę
GWIZDY DLA starych nowych z jeleniogórskiego sanepidu:
1) LIKWIDATORÓW KOMÓRKI ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO I ZAGROŻEŃ BIOLOGICZNYCH (prowadzącej szkolenia interdyscyplinarne w zakresie nie tylko użycia sprzętu ochronnego, na wypadek użycia broni biologicznej,…,a teraz jakże istotnych, bo przydatnych także - i już byłoby, że wyuczonych postaw zachowania się na wypadek pojawienia się zakażenia Ebolą - potencjalnie przywleczoną i do nas .
analizując takie decyzje należy odpowiedzieć wprost na poniżej postawione pytania:
A PO CO LIKWIDACJA?
2) BY ZWOLNIĆ JEDYNEGO TU ZATRUDNIONEGO SPECJALISTĘ EPIDEMIOLOGA i tak pozbyć się konkurencji i zagrożenia utraty stołka, a jednocześnie zabezpieczając się w sądzie pracy, iż to z powodu likwidacji komórki nie ma możliwości pracy dla epidemiologa, ale za to jest dla pracownika po resocjalizacji w epidemiologii ;
3) zwolnić pracownika wyszkolonego w tym zakresie / pozbyć się także zagrożenia;
3) ZA NIEZAGOSPODAROWANIE JEDYNEGO SPECJALISTY (TEŻ ZWOLNIONEGO) Z ZAKRESU ZDROWIA
PUBLICZNEGO i ;
KONKURENCJA WYCIĘTA,…, SYNEK PRZYUCZANY …..w tym za przykładem także DO NIECNYCH ZACHOWAŃ, BY CHOĆ PAŃSTWOWY JAK WŁASNY NIEGDYŚ MÓGŁ TRAKTOWAĆ STOŁEK W SPADKU JUŻ DZIŚ PRZEWIDZIANY, tylko czy przez tandem, czy tylko mamusię ?
A MOŻE, BY TAK SZKOLIĆ NIE RODZINĘ za publiczne środki ALE SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ TA INWESTYCJA jakże opłacalna a niedoceniana przez administrację publiczną !
DLACZEGO TAK?
BO - Na wypadek wystąpienia na naszym terenie np. Eboli
just in time – już wyszkoleni,
BO?
ex ante – szkoleni byli przed wystąpieniem niepożądanego zdarzenia,
DLACZEGO?
ex post – żniwo nieprzygotowania - wyciągajmy wnioski np. ze zdarzeń jakie miały miejsce w Pekinie śmiercionośny Wąglik i tabu władz …, leczenie z nieodwracalnymi skutkami,…,.
CZY TEGO CHCEMY TOLERUJĄC….?
BRAWA DLA TYCH CO POKAZUJĄ NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ NIE W ZŁOŚCI A W KABARETOWEJ odsłonie, W CELU JAK TO JA ODBIERAM POBUDZENIA REFLEKSJI U ODPOWIEDZIALNYCH ZA TAKI STAN RZECZY, …,.