To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Droga nowa a tablice stare

Fot. ROB

Obwodnica południowa miała odciążyć ruch w centrum miasta. - Co z tego, skoro wszystkie znaki i tak kierują auta dotychczasową trasą – pyta internauta. – Racja, wkrótce to zmienimy – przyznaje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Chodzi o znaki informacyjne, znajdujące się przy Alei Wojska Polskiego, nieopodal skrzyżowania z ul. Sudecką. – Znaki informnują jadących od strony sądu, że do Wrocławia należy jechać prosto. Tymczasem powinny kierować auta w prawo a dalej na obwodnicę południową – pisze w mailu do nas @Sebastian. – Przecież o to właśnie chodziło, by odciążyć centrum miasta i kierować auta obwodnicą. Tymczasem znak na Alei Wojska Polskiego kieruje w prawo tylko jadących do Karpacza i Wałbrzycha.

 

– Czytelnik ma rację – przyznaje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Auta jadące do Wrocławia powinny być kierowane w stronę obwodnicy. Umknęło nam to, ale zobowiążę naszych pracowników, by poprawili to.

 

Wybudowana za unijne pieniądze obwodnica (Aleja Solidarności) ma status drogi gminnej, ale wktótce będzie drogą wojewódzką. Wniosek został już złożony. – Wojewoda nie wydał jeszcze decyzji w tej sprawie – mówi J. Bigus.

Komentarze (9)

Pan Bigus wybudował drogę i zapomniał po co. Ot, kawałek asfaltu na zadupiu każdemu może się zagubić w morzu inwestycji drogowych w centrum Jeleniej Dziury. Trzeba dobrze kombinować, żeby wypuścić frezarki i "ekipy" z taczkami gównobetonu na ul. Wojska Polskiego w godzinach szczytu.

Umknęła im zmiana oznakowania przez rok - rewelacja - prawdziwi profesjonaliści na stanowiskach.

to że nikt do tej pory nie zwrócił na to niedopatrzenie uwagi , dowodzi, że ten fragment drogi niewielu kierowców interesuje, z dwóch powodów, z Al Wojska Polskiego jest dalej o ponad kilometr, a objazd ten, niewielki ma sens nawet w szczycie, bo żeby tam się dostać należy najpierw pokonać zatłoczony fragment od ul Wolności do Teatru... więc dopóki nie będzie wykonany fragment obwodnicy pomiędzy ul Wolności i Sudecką nie warto jeździć Al. Solidarności...

Jest postęp, pan zastepca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przyznał rację internaucie i "wezmą" się do pracy, zmienią oznakowanie, a należną sobie premię, zapewne przekażą internaucie za obywatelką postawę! Rozumiem też, to drobne "opóźnienie", wynikające z "rzutu" wszystkich sił i środków na łatanie dziur...Broń Boże,nie "czepiam" się, prosze - nie "namierzajcie" mnie!

Spokojnie! Głowny dyspozytor d/s gównobetonu / bo tak w Jeleniej Dziurze nazywa się asfalto-beton/ ma związane ręce! Pan Radny Grochala - Prezes "Autobahnbau Gmbh Siedlęcin" ma nad nim władzę sprawczą z racji sprawowanej funkcji. Pan Bigus może podpisywać tylko dokumenty i faktury.

U nas to jest paranoja - w Maciejowej na ul. Wrocławskiej jadąc od strony Wrocławia do niedawna były dwa drogowskazy - jeden nowy mówiący o tym, że za bodajże 500 m na Wałbrzych i Karpacz w prawo, a po zaledwie kilku metrach drogowskaz nad drogą mówił, że na Karpacz i Wałbrzych prosto i była to tablica najbardziej wysunięta na lewo - teraz zmieniono to w ten sposób, że tą nad drogą zmieniono na prawidłową, a tą nową usunięto. Ciekawe kto za to poniesienie konsekwencje finansowe. Niemniej jednak i obecnie nie jest do końca poprawnie, bo ta tabliczka na Wałbrzych i Karpacz powinna być pierwsza z prawej - skoro skręcać trzeba w prawo (a nie jak kiedyś w lewo). Zatem należy tą środkową tablicę dać na lewo, tą z prawem na środek, a tą nową z lewej na prawą stronę. Ja wiem, że to chyba przerasta możliwości naszych władz w MZDiMie

Z innej beczki - jaka prędkość obowiązuje na nowym kawałku obwodnicy? Nigdzie nie ma żadnego znaku informującego a wydaje mi się, że 50 to trochę za mało jak na obwodnicę. Czy jak zwykle obwodnica w Jeleniej Górze ma służyć tylko Policji, która ma używanie w postaci ściągalności mandatów za prędkość? Bo jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że od stacji Shell aż po Anilux jeździmy 50 chociaż wszystkie przejścia dla pieszych są bezpieczne a droga rowerowa prowadzi obok trasy....ehh cała Jelonka nasza :-)

Do moon, bredzisz trzy po trzy. Tam od dawna już stoją znaki 80 km/h najpierw się zapoznaj w terenie a dopiero komentuj. Jadąc od strony Zabobrza i Legnicy znaki zamiast kierować do Karpacza przez obwodnicę i tak kierują przez środek miasta. Brawa dla włodarzy za ten stan rzeczy który trwa miesiącami i dalej nic nie robią za poprawę komunikacji w mieście.