Do złota zabrakło 0,03 sekundy

Reprezentanci dolnośląskich klubów z ośmioma medalami i dobrymi wynikami wrócili z Zielonej Góry z mistrzostw Polski młodzików w lekkiej atletyce. Zawody są też nazywane Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.

W biegu na 110 metrów przez płotki z czasem 15,63 sekundy na „srebrnym” podium stanął Mateusz Tofil (MKS Bolesłavia). Do mistrza z Opola Łukasza Przybyłka stracił tylko 0,03 sekundy. Drugi, tym razem złoty krążek, młody zawodnik zdobył w skoku wzwyż wynikiem 199 cm. Trzeci na mecie był Adrian Kołodziej (MKL „12” Jelenia Góra) – 15,65 sek.

Konkurencję sześcioboju z dorobkiem 3713 punktów zdecydowanie wygrał Paweł Urban z MKS- u Osa Zgorzelec. Wicemistrzem kraju w rzucie oszczepem wynikiem 61,43 m został Dominik Stec z bolesławieckiego klubu.