Derby dla Zagłębia, 15 goli „Semeny”

Faworyzowane szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały 30:27 (17:13) z jeleniogórskim KPR-em pierwszy mecz ćwierćfinałowy mistrzostw Polski. Za kapitalne zawody wiele pochwał zebrała Karolina Semeniuk – Olchawa.

Rozgrywająca „Miedziowych”, która po półtorarocznej przerwie bardzo udanie wróciła do narodowej reprezentacji w dwumeczu z Holandią, KPR-owi strzeliła aż 15 bramek, czyli połowę goli Zagłębia. Świetnie dysponowana „Semena” poradziła sobie z indywidualnym kryciem Anny Mączki (7 bramek). Dzięki Karolinie lubinianki kontrolowały przebieg derbowej potyczki do końcowej syreny.

Młode i ambitne podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak rozegrały dobre spotkanie. Po dołożeniu ośmiu kolejnych goli na pozycję numer jeden w klasyfikacji najskuteczniejszych krajowych strzelczyń Superligi wróciła Joanna Załoga. Pięciokrotnie bramkarki Zagłębia pokonała Małgorzata Buklarewicz, po dwa razy Anna Fursewicz, Emilia Galińska i Aleksandra Uzar. Jedno trafienia miała Lidia Żakowska.

- Osobiście z postawy dziewczyn jestem dziś bardzo zadowolona – komplementowała swój zespół trenerka KPR-u. - W środę, 10 bm. (godz. 17), mamy drugi mecz w Jeleniej Górze. Liczę na to, że wrócimy jeszcze na decydujące starcie do Lubina.

Szerzej o derbowym pojedynku fazy play off we wtorkowym numerze ”NJ”.