To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czwarta runda okręgowego Pucharu Polski

Czwarta runda okręgowego Pucharu Polski

Znamy już rozlosowane pary ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu jeleniogórskiego DZPN. Wszystkie mecze zaplanowano już w najbliższą środę, 2 października, o godzinie 16.30.

Zestaw spotkań PP:

Iskra Łagów – Hutnik Pieńsk
Łużyce Lubań – Apis Jędrzychowice
Fatma Pobiedna - BKS Bolesławiec
WKS Pilchowice – Lotnik Jeżów Sudecki

W poprzednich trzech rundach największe niespodzianki sprawili futboliści drużyn B-klasowych. Po raz pierwszy w historii klubu awans do ćwierćfinałów wywalczyli zawodnicy z Pilchowic (aktualnie 4. miejsce w tabeli grupy II). Równie świetnie spisywali się piłkarze z Pobiednej (lider grupy IV), a także z A-klasowej Iskry Łagów (lider grupy II). Ci ostatni wcześniej wyeliminowali czwartoligowe MKS Karkonosze Jelenia Góra wygrywając 3:1.

W bieżącej edycji regionalnego Pucharu Polski honoru klubów z IV ligi dolnośląskiej bronią jedynie zdobywcy trofeum z sezonu 2018/2019 z Lotnika Jeżów Sudecki (na zdjęciu), obecnie 10. miejsce w tabeli i aktualny lider rozgrywek Apis Jędrzychowice. Boisko zweryfikuje pucharowe aspiracje zespołów z jeleniogórskiej klasy okręgowej, Hutnika Pieńsk (4. lokata), BKS Bolesławiec (7. pozycja) i Łużyc Lubań (10. miejsce). Czy będą kolejne sensacyjne rozstrzygnięcia na które czekają kibice drużyn z niższych klas? Zapowiada się sporo piłkarskich emocji i wrażeń.