To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cukier już po 5 złotych

Cukier już po 5 złotych

4,99 złotych – tyle kosztuje kilogram cukru w Carrefourze. W niektórych sklepach w mieście cena przekroczyła magiczną granicę 5 złotych. - Tylko patrzeć, jak przez to będą podwyżki innych produktów – mówią sklepikarze.

Sprawdziły się zapowiedzi o tym, że cena cukru pójdzie mocno w górę. Jeszcze dwa tygodnie temu ludzie dziwili się, że kilogram kosztuje ponad 4 złote. W tym tygodniu pękła kolejna bariera. Za kilogram słodkich kryształków trzeba już zapłacić 5 złotych. W markecie Carrefour od kilku dni widnieje cena 4,99 złotych za kilogram.

- Może być jeszcze drożej – mówi nam anonimowo sklepikarka. - W hurtowni był już po 5,8 złotych. Gdybym go wzięła i doliczyła marżę, wyszłoby ponad 7 złotych!
Jeleniogórscy handlowcy przestrzegają, że należy się spodziewać podwyżek cen kolejnych produktów spożywczych. - Lody i gofry na pewno podrożeją. Teraz nie ma sezonu, więc nie podnoszę cen, ale to kwestia czasu – mówi nam właścicielka sklepu z lodami w centrum Jeleniej Góry.

Współwłaściciel cukierni Rafał Mrugała przyznał, że podwyżki mocno go niepokoją. - Cukier w mojej branży to podstawa, używamy go codziennie, a także półproduktów, w których jest cukier - mówi. - Tygodniowo zużywamy go od 200 do 300 kilogramów. Dla nas te podwyżki są bardzo odczuwalne.

R. Mrugała podniósł cenę pączków o 10 groszy. - Mam nadzieję, że to wystarczy i że się jakoś obronimy. Co będzie dalej, nie wiadomo - mówi.

Komentarze (18)

Owszem w Carrefourze kosztuje 4,99. Ten sam cukier np w Tesco jest po 4,19zł. W Cieplicach w osiedlowym sklepie Piątka również po 4,19.

... że w nowym markecie w Harrachowie
20 KC / 1kg t.j. 3,30 / kg i to bez kartek. Nie dajmy się oszukiwać . Kupując 100 kg zyskujemy proawie 100 zł i jeszcze można pospacerować np do Wodospadu Mumlawy lub na Polanie Jakuszyckiej

cukier drożeje ponieważ na półkach zalegają tony sztucznych słodzików,teraz cukiernie żeby sprzedawać taniej bedą brały sztuczne słodziki typu Aspartam i dodawały to do ciastek,tortów i pączków

TYLKO,ZE ZAPOMINAMY ZE TE WSZYSTKIE SLODZIKI ZNAJDUJACE SIE W NAPOJACH,SLODYCZACH TYPU LIGHT-TO JEDNO WIELKIE FUUJJJJJ.....TRUCIZNA DLA WATROBY I ZOLADKA... :(

Dajcie tu wszystkich mądrali i ekonomistów z bożej łaski, którzy obliczali podwyżki VAT o 1%. Moja ekonomia to mój portfel - zapewniam, że od początku roku odchudził się średnio o ok. 15-20%.

PO-jeb... i PiS-dziel.. , a może by tak zamknąć jeszcze ze dwie cukrownie???,albo zatrudnić Nikosia Dyzmę???,Jak dobrze że mieszkam z rodziną od 7 lat w Irlandii.Tu jest kryzys ale my Polacy jesteśmy na kryzysie wychowani i taki kryzys to bajka,ale to co dzieje się w Kraju to kpina i upodlanie ciężko pracujących ludzi.A na codzień w TV Smoleńsk,Krzyż,najeżony Kaczor,procenty poparcia i to jest Kur...?! normalne? ps.niedługo wybory i Was P0-je..sy i PiS-dzi..cy naród doceni !!!

Ludzie czy Wy nie widzicie że jesteście robieni w balona. Z jednej strony spekulanci od cukru windują ceny (skąd ta cena teraz?? przecież cukier już dawno rozsypany w torebkach zalega w magazynach, a po drugie to jest takie kombinowanie - zobaczymy czy jak podniesiemy ceny to będzie burza czy nie, potem paliwo na 10pln itp itd...To jest odwracanie ludzi od ważniejszych spraw, niech zajmują się debatowaniem czy cukier po 5 zł to już tragedia czy jeszcze nie (swoją drogą ile tego cukru zużywamy miesięcznie)?? My się tu zajmujemy cukrem a "ONI" nas okradają w oczach prawa ze wszystkiego !!!!! i jeszcze te g****e seriale...Szkoda GADAĆ - pozdrawiam !! :evil: :woohoo:

W Niemczech 0,68 Euro, czyli jakieś 2,60 zł

W biedronce piechowickiej po 4,19 kupowałam dzisiaj

Zaraz idę do szefa i oświadczę, że podnoszę swoją stawkę godzinową o 4 złote. Niech i on się trochę pomartwi i pogłówkuje, jak to rozwiązać.Proponuję wszystkim postąpić podobnie, a co !

CHLEB DROŻEJE-WINNY TUSK,PALIWO DROZEJE-WINNY TUSK,CUKIER DROŻEJE-TUSK TEŻ WINNY A WODA JAK DROŻEJE TO KTO WINNY-OCZYWIŚCIE TUSK.NIE JEST ON MOIM ULUBIEŃCEM ALE ZWALAĆ WSZYSTKO NA NIEGO,TO PARANOJA.ROLASY TRZYMAJĄ ZBOŻE PO STODOLACH,CZEKAJĄ AŻ CENA PODSKOCZY POWYŻEJ 1100 ZA TONĘ,WODĘ PODNOSI NAM "WODNIK" WIEC PRETENSJE DO NIEGO,CUKIER LEŻY PO MAGAZYNACH ALE POTRZYMAMY,PORAGLAMENTUJEMY I KG BEDZIE PO 6 ZŁ,PALIWO DROZEJE NA RYNKACH SWIATOWYCH TAK JAK ZBOZE I BEDZIE TEŻ DROGIE,CHOCIAŻ MOŻĘ ZNIENAWIDZONY TUSK JE OBNIŻY---CIEKAWE JAK,NO CHYBA,ZE PREZES KACZYŃSKI BEDZIE STEROWAŁ "RECZNIE" GOSPODARKĄ ALE TO JUZ 20LAT TEMU PRZERABIALIŚMY.

Carrefour musi sobie odbić niedawną promocje kiedy sprzedawał cukier po 1,99 zł.