To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Co postanowiły posłanki?

Remont dworca PKP w Jeleniej Górze i Puchar Świata w Biegach Narciarskich co dwa lata w Szklarskiej Porębie to noworoczne postanowienia naszych trzech posłanek. A co zamierzają parlamentarzystki zmienić w swoim życiu prywatnym?


- Będę się starać zastrzec Puchar Świata w Biegach Narciarskich. Chciałabym, aby tak prestiżowa impreza odbywała się w Szklarskiej Porębie co najmniej raz na dwa lata, a najlepiej nawet co roku – postanowiła Zofia Czernow, której zdaniem organizacja Pucharu na pewno uatrakcyjniłaby nasz region. O pozostałych planach związanych z prężną pracą posłanki Zofia Czernow nie chciała mówić.

- Nie chcę zapeszać – mówiła parlamentarzystka.

Z Polaną Jakuszycką Zofia Czernow zdecydowała związać także swoje prywatne postanowienia. - Planuję połowę soboty poświęcać na aktywność fizyczną. Mam tu na myśli narciarstwo biegowe, górskie wędrówki i gimnastykę. W zeszłym roku bardzo się w tym temacie zaniedbałam – przyznała posłanka.

O remont wstydliwej wizytówki naszego miasta, czyli dworca PKP zamierza w tym roku gorliwie zabiegać Marzena Machałek. To samo noworoczne postanowienie ma również Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Jak na razie Ministerstwo Transportu, Budownictwa, i Gospodarki Morskiej zapewniło parlamentarzystki, że znajdzie pieniądze na modernizację peronów i przejść w tym roku. - Szkoda tylko, że nie uda nam się to jeszcze przed Pucharem Świata – ubolewała Małgorzata Sekuła -Szmajdzińska.

- Równie ważne są dla mnie także połączenia kolejowe i drogowe. Trasa kolejowa łącząca Jelenią Górę ze Zgorzelcem jest niemal bliska śmierci technicznej. Będę, więc zabiegać o jej modernizację. Nie chcę także, aby po raz kolejny nasz region ucierpiał z powodu kryzysu i dlatego postaram się o budowę drogi S3 Legnica-Lubawka – zapowiedziała Marzena Machałek.

W życiu prywatnym parlamentarzystka zamierza pracować nad własnym charakterem.

- W tym roku chcę zawalczyć przede wszystkim z własnymi słabościami, które każdy z nas posiada. Uważam, że jeśli to mi się uda, to reszta sama się ułoży – mówiła Marzena Machałek.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska postawiła w tym roku z kolei na kulturę. Zamierza wesprzeć min. Filharmonię Dolnośląską. - Obecnie staram się o dofinansowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Gwiazdy Promują. Zależy mi także na modernizacji kapliczki położonej na drodze do zamku w Bolkowie, a także systemu wentylacyjnego i serwera w filharmonii – zapowiedziała posłanka.

Prywatnych postanowień Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska nie wymyśla.