To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Budują estakadę nad torami

Budują estakadę nad torami

Do czwartku a może i dłużej potrwają prace przy montażu estakady nad torami kolejowymi w rejonie ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze. To jeden z elementów budowy obwodnicy południowej.

– Został sprowadzony dźwig, zdolny unieść kilkusettonowe elementy stalowe – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Przyjechał w elementach, osobno samojezdna podstawa, osobno elementy wysięgników, itp. Na miejscu został zmontowany.

Jak się szacuje, prace przy montażu elementów estakady mają potrwać do czwartku. Jeśli pogoda będzie dobra, możliwe, że zakończą się już dzisiaj. Na szczęście, nie będzie utrudnień w ruchu. Ta część ulicy Krakowskiej nie jest wykorzystywana przez kierowców samochodów. Dźwig ma pracować głównie w godzinach nocnych.

Roboty o takim zakresie są uzgodnione z kolejarzami, i w ruchu pociągów będą następowały drobne perturbacje. Ruch pociągów chwilowo będzie całkowicie wstrzymany, a momentami będzie też wyłączone zasilanie sieci energetycznej. Podróżni, przynajmniej dzisiaj, raczej tego nie zauważą. Martwią się przede wszystkim o to, czy w ogóle dojadą do wybranego miejsca, w związku ze strajkiem na kolei.

 

 
Budują estakadę nad torami
Budują estakadę nad torami

Komentarze (2)

Starzy budowlańcy działający jeszcze za czasów komuny mówią:"co za sztuka budować, kiedy ma się na czas materiał, każdy potrzebny sprzęt i fachowców w danym zawodzie! Gdyby tak im przyszło stawiać mosty bez ludzi, bez cementu, bez sprzętu, ale za to z upierdliwymi kacykami z komitetu PZPR którzy tylko nakreślali cele!" Niestety, miałem tę "przyjemność" budowania za czasów komuny, ciut, ciut za dzisiejszych ale zdrowie, wiek już na więcej nie pozwalają!
Życzę dzisiejszym budowlańcom stawiania obiektów na miarę możliwości, ambicji i oczekiwań!

to nie jest jakiś tam sobie dźwig!
http://youtu.be/gkYzQPOzpsY