To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Asy lewicy u władz KARR

Asy lewicy u władz KARR

Kandydat lewicy na prezydenta Jeleniej Góry Sylwester Urbański wszedł do zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego a w radzie nadzorczej tej spółki znalazł się inny działacz SLD. - To cena koalicji tej partii z Platformą – komentują anonimowo działacze.

Sylwester Urbański z dniem 1 marca wszedł do dwuosobowego zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Powołała go rada nadzorcza. Zastąpił Franciszka Dawidzionka.

Nastąpiła też zmiana w radzie nadzorczej. Jarosława Surówkę zastąpił Józef Sarzyński.
Obaj to znani działacze SLD. Sylwester Urbański był kandydatem tej partii na prezydenta Jeleniej Góry, Wybory przegrał, osiągając słaby wynik. Był piąty na sześciu kandydatów.
Józef Sarzyński jest radnym SLD, za kadencji Józefa Kusiaka był zastępcą prezydenta.

Za zasiadanie w radzie nadzorczej będzie otrzymywał wynagrodzenie wielkości połowy średniej krajowej.

- To efekt koalicji Platformy Obywatelskiej z SLD w sejmiku wojewódzkim – komentuje nam jeden z polityków. - Sejmik jest właścicielem 96% akcji KARR-u i marszałek może obsadzić w nim, kogo chce.

Wicemarszałek Jerzy Łużniak przyznał, że kandydatów do rady i zarządu KARR rekomendowało SLD. - Decyzja była wyłącznie merytoryczna, nie polityczna – powiedział.

Komentarze (12)

"Decyzja była wyłącznie merytoryczna" Ta zwłaszcza, ze urbański to dr pedagogiki a Sażyński - mgr fizyki. Gratuluję PO kolalicji. Niżej upaść nie można.

A był jakiś konkurs na stołek w tym zarządzie?. A miało być tak przejrzyście i uczciwie. Najlepsi mieli zasiadać w zarządach i radach nadzorczych. "KARR" to chyba jakaś kuźnia talentów?.

Od lat te same gęby - jak ma być dobrze !!!! Rzygać się chce........

To,że jeden jest mgr fizyki a drugi doktorem pedagogiki nie pozostaje w sprzeczności z działalnością KARR. Wszak KARR - wg mnie - nie zajmuje się jakimkolwiek rozwojem regionalnym lecz przetwarzaniem publicznego grosza /w tym unijnego/ na nic nie znaczące plakaty, kalendarze, szkolenia i spotkania z kawą i ciastkiem. Wybranym gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów w pozyskiwaniu i wydawaniu publicznego grosza.

PO jest jak arbuz...z wierzchu zielone, a w środku czerwone.
Wiadomo Czerwona Kotlyna...

Szczególnie twórcze jest zadanie na 2011 rok, angażujące znaczną kasę na realizację tematu: "WSPARCIE PRACODAWCÓW, PRZECHODZĄCYCH PROCESY ADAPTACYJNE I ICH PRACOWNIKÓW SZANSĄ REGIONALNEGO RYNKU PRACY". Bicie piany, w rzeczywistości gospodarczej naszego kraju, to samobójstwo finansowe. Obojętny jest mi KARR i jego wyimaginowana działalność. Jest jedno ale. To placówka, której właścicielem jest samorząd terytorialny. Warto przyjżeć się jak wygląda zestawienie obrotów i sald oraz bilans za ostatnie 5 lat tej "zasłużonej"/???/ dla Kotliny Jeleniogórskiej placówki.

W 1997roku prowadziłam Projekt Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w naszym regionie. Realne wsparcie dla mikroprzedsiebiorców z małych miejscowosci (szkolenia, tanie pożyczki, opieka merytoryczna dla początkujących). Szukalismy lokalu w cenrum miasta i znaleźlismy w KARR. Liczylismy, że skoro nam po drodze to lokal będzie za darmo albo za symboliczne pieniądze. Niestety trzeba było słono płacić. Skoro w innych regionach lokale były za darmo Fundacja postawiła nam warunek, że albo region uzna projekt za potrzebny i da lokal albo koniec projektu. KARR był nieugięty i o współpracy nie było mowy. Na szczęście ówczesny starosta zrozumiał problem i wynajął nam za darmo lokal przy ul. Matejki. Tu ukłon w stronę starosty, ale po co w takim razie KARR skoro nie widział u siebie organizacji wspierającej rozwój regionalny?

PO wymienia PSL na SLD...Romku (Kuty) czas się przepisać do czerwonych

geriatria geriatria geriatria

W ten oto sposób ci dwaj emeryci do swoich drobiazgów z ZUS dokładają marne pół średniej krajowej za zasiadanie w firmie ch.j wie do czego, do tego mizerne dietki radnego. A do tego gęby pełne frazesów, jak to trzeba tworzyć nowe miejsca pracy dla młodych - taki sam ch..j z wami i z duchem waszym.