To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

24 listopada Dzień Otwarty Notariatu

24 listopada Dzień Otwarty Notariatu

„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku” - to hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji Dnia Otwartego Notariatu. W ostatnią sobotę miesiąca, 24 listopada, w godzinach 10.00 – 16.00, w dziewiętnastu polskich miastach dwustu notariuszy udzielać będzie informacji prawnych. W Jeleniej Górze wszystkie zainteresowane osoby notariusze przyjmą w Centrum Handlowym Nowy Rynek przy ulicy Podwale 25, sala 1005 Office Zone – poziom 1.

Organizowany od 2010 roku Dzień Otwarty Notariatu jest jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych samorządu notarialnego i cieszy się dużym zainteresowaniem. Rokrocznie w takich spotkaniach bierze udział kilka tysięcy osób.

Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii – wyjaśnia notariusz Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

Regionalnym koordynatorem edycji 2018, powtarzanej cyklicznie akcji edukacyjnej, jest notariusz Maria Dworak z Jeleniej Góry.

Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu. Jak to zrobić, aby nasz wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych – podkreśla Maria Dworak.

Notariusze wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze. Udzielane każdego roku porady dotyczą jednego konkretnego zagadnienia. Nie ogranicza to jednak tematów udzielanych informacji. Notariusze odpowiedzą na pytania dotyczące wszystkich spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Dodatkowe informacje na stronie: www.porozmawiajznotariuszem.pl 

Komentarze (1)

Bardzo dobra akcja. To bardzo ważne, by zabezpieczyć nasze nieruchomości, czy nasz majątek, ale ważne też, by nie udawać się do pierwszego notariusza z brzegu, bo można kolokwialnie mówiąc "popłynąć".

Nasze sprawy należy powierzyć notariuszom, którzy mają wieloletnie doświadczenie, renomę i cieszą się zaufaniem.