III Festiwal dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów:
Karol Kozłowski & Jolanta Pawlik
Pałac Wojanów
Godz. 17:00
Włodek Pawlik Trio
Wstęp wolny
Godz. 19:30
Wstęp wolny
Karol Kozłowski - tenor, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Uczestniczył w kursach mistrzowskich Ryszarda Karczykowskiego, Rolando Paneraia, Salvatore Fisichellego, Sylwii Geszty, Heleny Łazarskiej, Claudia Desderiego.
Otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Hariclea Darclee (Rumunia, 2005).
W latach 2007-2009 był solistą Opery Wrocławskiej, w której zadebiutował jako Alfred w Zemście Nietoperza J. Straussa. Występował na scenach m. in.: wersalskiego Théâtre Montansier, Łotewskiej Opery Narodowej w Rydze, Staatstheater am Gärtnerplatz w Monachium i Operze Kijowskiej.
Od 2009 r. jest związany z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. W sezonie 2013/14 artysta wystąpi jako Damazy w Strasznym Dworze S. Moniuszki i młody sługa w Elektrze R. Straussa.
Od 2010 r. występuje jako solista z zespołem muzyki dawnej Capella Cracoviensis, z którą wykonywał muzykę Monteverdiego, Requiem i Mszę c-moll W. A. Mozarta, a także, jako Ewangelista, obie Bachowskie pasje oraz Magnificat pod batutą m. in. F. Bonizzoniego, A. Speringa, A. Parrotta, K. Junghänela i J.T. Adamusa . Śpiewał również w koncertowych wystawieniach dzieł G. F. Haendla: jako Bajazet w Tamerlanie i Lurcanio w operze Ariodante. Kozłowski z upodobaniem wykonuje lirykę wokalną; regularnie gości na festiwalu Kissinger Sommer w Bad Kissingen.
W 2012 r. ukazał się album płytowy, na którym z towarzyszeniem pianistki J. Pawlik, śpiewak zarejestrował cykl pieśni F. Schuberta „Die schöne Müllerin”. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii: muzyka kameralna, otrzymała wyróżnienie pisma "Hi-Fi i muzyka" w rankingu najlepszych płyt z muzyką klasyczną w roku 2012. Ukazały się znakomite recenzje zarówno w mediach polskich jak i międzynarodowych. m.in. w "Opera News" - piśmie wydawanym przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.. Karol Kozłowski otrzymał nominację do Paszportu Polityki 2013 w kategorii: muzyka poważna.
Jolanta PAwlik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu oraz w klasie muzyki kameralnej. W czasie nauki w Średniej Szkole Muzycznej im. J. Elsnera przez 4 kolejne lata otrzymywała stypendium im. F. Chopina dla młodych i utalentowanych warszawskich pianistów. Brała udział w Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez T. Nikołajewą oraz J.E. Gardinera w ramach Bachakademie Stuttgart (1991).
Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. W latach 90-tych pracowała w klasie wokalnej prof. H. Słonickiej. W latach 2000-2011 była pianistką w klasie śpiewu Jadwigi Rappé, w tym czasie realizowała wraz ze studentami wiele projektów koncertowych. Współpracowała również z B. Betley, U. Trawińską-Moroz, J. Artyszem, I. Kłosińską, R. Cieślą, A. Stefanowiczem, a od 2011 pracuje w klasie śpiewu W. Zalewskiego.
Brała udział w wielu Kursach Mistrzowskich prowadzonych m.in. przez R. Karczykowskiego w Radziejowicach, J. Rappé oraz w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie. Przez wiele lat występowała również na koncertach i konkursach wraz ze swoim synem Łukaszem – wiolonczelistą, zdobywając nagrody i wyróżnienia jako pianistka – m.in. na Konkursie Wiolonczelowym im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu w 2000 r. Występowała wielokrotnie na Zamku Królewskim w Warszawie na koncertach stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2008 r. wraz z K. Boreczko wystąpiła na inauguracji I Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wokalnej im. H. Słonickiej na Wigrach. Współpracowała z Krajowym Biurem Koncertowym. Nagrywała dla Radia i Telewizji; koncertowała we Francji, Niemczech i na Węgrzech.
W 2012 r. ukazała się płyta, nagrana wraz z tenorem K. Kozłowskim - cykl pieśni F. Schuberta "Die schöne Müllerin". Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii "Muzyka kameralna", oraz otrzymała wyróżnienie pisma "Hi-Fi i Muzyka" w rankingu najlepszych nagrań z muzyką klasyczną 2012 r. Uzyskała znakomite recenzje zarówno w krajowych jak również międzynarodowych mediach m.in. w "Opera News" - piśmie wydawanym przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku..
Włodek Pawlik Trio to najważniejsza formacja muzyczna, która na przestrzeni kilkunastu lat stanowi motor nieskrępowanych improwizacji, siłę sprawczą nagrań oraz poligon dla muzycznych eksperymentów lidera. Formuła tria z fortepianem i sekcją rytmiczną, ma w historii światowego jazzu bardzo bogatą tradycję - kombinacja trzech całkowicie odmiennych barw, otwierająca rozległe przestrzenie artystycznej swobody dla trzech indywidualności, ale również wielce zobowiązująca i narzucająca wysokie wymagania każdemu z improwizatorów.
Włodek Pawlik Trio znakomicie wpisuje się w światową tradycję i jest jednocześnie wyjątkowym zjawiskiem na rodzimej scenie jazzowej. Występom tria towarzyszy zawsze wielkie skupienie partnerów i koncentracja na najmniejszym detalu wykonania. Nie jest to doraźny skład powołany dla realizacji wybranego projektu, ale prawdziwy zespół z umiejętnie tworzoną przez lidera przestrzenią dla eksponowania własnych osobowości muzycznych i dojrzałości we wzajemnych relacjach partnerów. To właśnie w trio realizowanych jest większość projektów Włodka Pawlika, jest ono inspiracją dla nowych pomysłów i adresatem większości kompozycji, przyjaznym pracy wielu wybitnych muzyków, bez których żadne osiągnięcia nie byłyby możliwe.
Włodek Pawlik Trio tworzą:
- Włodek Pawlik - fortepian
- Paweł Pańta – kontrabasista, basista elektryczny, stały członek zespołów Włodka Pawlika, wchodził również w skład zespołów Andrzeja Kurylewicza i Zbigniewa Namysłowskiego. Jest laureatem nagrody na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Od 1994 r. związany z Polską Orkiestrą Radiową.
- Cezary Konrad – perkusista, współpracujący z wieloma uznanymi muzykami reprezentującymi różne gatunki: od jazzu, przez pop, po muzykę symfoniczną (m.in. Anna Maria Jopek, Edyta Bartosiewicz, Tomasz Stańko). Debiutował w zespole Central Heating Trio, zajmując I miejsce na Festiwalu Jazz Juniors ’90 w Krakowie. Od kilku lat uznawany za najlepszego polskiego perkusistę przez miesięcznik „Jazz Forum”. Przez wiele lat stanowił filar zespołów Zbigniewa Namysłowskiego i Kuby Stankiewicza, z którym w 1994 r. otrzymał nagrodę za Jazzową Płytę Roku magazynu „Jazzi Magazine
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...